Naukowi.pl

Judyta Watoła i Dariusz Kortko zwycięzcami konkursu im. K. Sabatha

Judyta Watoła i Dariusz Kortko, Mirosław Usidus, Wojciech Mikołuszko i Ewa Nieckuła to finaliści VI edycji Konkursu im. Karola Sabatha na najlepszy materiał popularyzujący naukę w polskich mediach. Wczoraj w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego odbyła się uroczystość przyznania nagród.

Nagrodę Główną otrzymali Judyta Watoła i Dariusz Kortko za tekst pt. „Zakładanie twarzy” (tekst został opublikowany w „Dużym Formacie”, dodatku do Gazety Wyborczej). Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Pierwsze z nich powędrowało do Mirosława Usidusa za materiał pt. „Drony” opublikowany w miesięczniku Młody Technik. Dwa równorzędne otrzymali: Wojciech Mikołuszko za cykl felietonów skierowanych do najmłodszych Gazety Wyborczej oraz Ewa Nieckuła za cykl wywiadów „Nie tylko Skłodowska” o polskich naukowcach opublikowany na portalu NaTemat.pl. Nieckuła otrzymała też specjalne wyróżnienie za popularyzację nauki polskiej.

W skład jury w tegorocznej edycji konkursu weszli: dr hab. Barbara Głębicka – Giza (SWPS), dr Anna Muszewska (Instytut Biochemii i Biofizyki PAN), red. Wiktor Niedzicki (PSDN Naukowi.pl) oraz dr hab. Anna Wasik (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego)

Nagrody finansowe pochodzą z funduszu MINISTERSTWA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO, przeznaczonego na upowszechnianie nauki.

Logo6

Partnerami wydarzenia są wydawnictwa PWN i CIS, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego oraz patroni medialni: PRoto.pl i magazyn „Press”.

Partnerzy:

 

Patroni medialni:

Dodaj komentarz

Znajdziesz nas m.in. w:

CrazyNauka.pl Wiedza i Życie Gazeta Wyborcza Polityka Focus National Geographic Trójka TOK FM WhatNext.pl Przegląd techniczny PulsKosmosu.pl
Back to top