Naukowi.pl

Zgłoszenia już w rękach jury – konkurs im. K. Sabatha

Materiały nadesłane w VII edycji konkursu im. Karola Sabatha, na najlepszy materiał popularnonaukowy w polskich mediach przeszły ocenę formalną i trafiły w ręce jury. Dziękujemy wszystkim autorom i redakcjom, które zgłosiły materiały do konkursu. Najlepszy materiał zostanie wyłoniony przez jury, które w tym roku pracuje w składzie:

Przewodnicząca jury: prof. dr. Hab. Magdalena Fikus – biolożka i biochemiczka, specjalistka w zakresie biochemii i fotochemii kwasów nukleinowych, biofizyki komórki, inżynierii genetycznej, propagatorka i popularyzatorka nauki. Współtwórczyni pierwszego w Polsce Festiwalu Nauki w Warszawie, twórczyni Kawiarni naukowej przy Festiwalu Nauki, przewodnicząca Rady Upowszechniania Nauki PAN, członkini Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik. Za pracę popularyzatorską i dydaktyczną nagrodzona m.in. Nagrodą im. Profesora Hugona Steinhausa.

Dr hab. Marcin Grynberg – biolog molekularny i bioinformatyk związany z Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, kierownik wielu grantów naukowych. Założyciel ruchu społecznego Obywatele Nauki. Jeden z ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Pomysłodawca i koordynator projektu nauki obywatelskiej „RóbRazem” w ramach programu „Ścieżki Kopernika”. Za swoją działalność uhonorowany m. in. tytułem „Popularyzatora nauki 2006”.

Krzysztof Michalski –  dziennikarz i komentator naukowy, z radiem związany od 1981 roku, pierwszy prezes Zarządu Polskiego Radia S.A., modernizator radia. Pracował we wszystkich programach PR, zajmując się popularyzacją nauki i techniki. Był redaktorem kolumn naukowych w magazynach prasowych i w telewizji. Prowadzi autorskie programy „Wieczór Odkrywców” i „Ludzie Nauki” Autor licznych artykułów prasowych. Za swoją działalność popularyzatorską otrzymał m.in. Honorowe Wyróżnienie im. Hugona Steinhausa i Odznakę Honorowa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Judyta Watoła – dziennikarka związana z katowicką „Gazetą Wyborczą”, autorka licznych artykułów na tematy medyczne, współautorka kilku książek popularyzujących medycynę i biograficznych, w tym „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga” z Dariuszem Kortko, laureatka m.in. Grand Press 2014 w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne i Nagrody im. Karola Sabatha 2014.

Dariusz Kortko – redaktor naczelny katowickiej „Gazety Wyborczej”, autor licznych artykułów na tematy medyczne, współautor kilku książek popularyzujących medycynę i biograficznych, w tym „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga” z Judytą Watołą, laureat m.in. Grand Press 2014 w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne i Nagrody im. Karola Sabatha 2014.

 

Werdykt jury zostanie ogłoszony na gali, która odbędzie się w drugiej połowie listopada w Warszawie. Szczegóły na temat miejsca i terminu tegorocznej gali oraz gościa specjalnego już wkrótce.

Dodaj komentarz

Znajdziesz nas m.in. w:

CrazyNauka.pl Wiedza i Życie Gazeta Wyborcza Polityka Focus National Geographic Trójka TOK FM WhatNext.pl Przegląd techniczny PulsKosmosu.pl
Back to top