Naukowi.pl

Nagrody w Konkursie im. Karola Sabatha 2016 zostały przyznane.

Jury w składzie: prof. dr hab. Magdalena Fikus (przewodnicząca), dr hab. Marcin Grynberg, Dariusz Kortko, Krzysztof Michalski, Judyta Watoła oprócz nagrody głównej przyznało dwa wyróżnienia.

Nagrodę im. Nagrodę im. Karola Sabatha otrzymała Olga Woźniak za tekst „Robak mój przyjaciel”, który ukazał się w dodatku „Nauka dla każdego” (nr 5) Gazety Wyborczej 30/06/2015. Jury zagłosowało na ten tekst jednogłośnie, doceniając jego kunszt dziennikarski i rzetelność w potraktowaniu tematu, jak również fakt, że temat tak wydawałoby się naukowo ograny został przedstawiony w sposób niezwykle interesujący.

Olga Woźniak już po raz drugi została laureatką Nagrody im. Karola Sabatha (wcześniej otrzymała ją w 2010 r. za tekst „Bardzo ludzka muszka” opublikowany w „Przekroju”).

Wyróżnienia otrzymali Marcin Rotkiewicz za tekst „Milczenie pasikoników”, który ukazał się w Tygodniku Polityka (8/2997) z dn. 18/02/2015, jury doceniło wybór tematu wykraczającego poza typowe naukowe zagadnienia poruszane w mediach, rzetelność dziennikarską i popularyzatorską w wymagającej formie jaką jest wywiad; oraz Wojciech Mikołuszko za tekst „Ewolucja ewolucji”, który ukazał się w Gazecie Wyborczej 6/02/2015. Zachwyt jury wzbudziła niezwykle ciekawa, nowatorska forma materiału, doskonale, harmonijnie współgrająca z interesującą treścią.

Galę im. Karola Sabatha zaszczycili wystąpieniami: prof. Lech Mankiewicz, który mówił o wyzwaniach przed którymi stoi popularyzacja nauki i edukacja oraz dr Halina Waś, która opowiadała o starych komórkach nowotworowych i ich roli w terapiach.

Laureatom wszystkich trzech nagród serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Znajdziesz nas m.in. w:

CrazyNauka.pl Wiedza i Życie Gazeta Wyborcza Polityka Focus National Geographic Trójka TOK FM WhatNext.pl Przegląd techniczny PulsKosmosu.pl
Back to top