Lekcje gitary – jak wybrać nauczyciela

Gitara  wykroczyła daleko poza czasy, kiedy ktoś mógł nauczyć się wszystkiego sam i być światowej klasy gitarzystą. Jeśli masz ambicję stać się kompetentnym gitarzystą i kompetentnym muzykiem, potrzebujesz kompetentnego nauczyciela gitary. Nie chodzi tylko o gitary klasyczne Zasada jest zawsze ta sama.

Jak znaleźć dobrego nauczyciela gitary

Nawet jeśli twoje cele są skromniejsze, możesz osiągnąć te cele znacznie szybciej, łatwiej i wydajniej, kierując się odpowiednim nauczycielem gry na gitarze. Wiele informacji potrzebnych do nauki gry na gitarze (i ogólnie muzyki) można znaleźć w wielu różnych źródłach. Istnieją setki książek, filmów instruktażowych, płyt CD-ROM i, oczywiście, internet. Mimo że wiele informacji jest łatwo dostępnych, istnieje wiele niepoprawnych, niekompletnych i złych informacji (jest to szczególnie ważne w przypadku wielu informacji znalezionych w Internecie!). Będziesz potrzebować pomocy doskonałego nauczyciela, który nauczy Cię, jak w pełni zrozumieć i zastosować prawidłowe informacje.

Możesz zaoszczędzić sobie niepotrzebnej muzycznej frustracji i rozczarowania, ucząc się z dobrym nauczycielem. Pamiętaj, że podręczniki, CD-ROMy, filmy instruktażowe i Internet nie są w stanie odpowiedzieć na twoje pytania. Nie mogą udzielić ci porady na temat gry na gitarze, pisania piosenek, treningu słuchu muzycznego itp. Nie mogą słuchać twojej gry i wskazywać na błędy lub wady, które mogą być obecne. Niektóre podręczniki są świetne i widziałem też całkiem dobre CD-ROMy, ale nadal potrzebujesz pomocy doskonałego nauczyciela, który poprowadzi Cię przez wszystko i pomoże ci prawidłowo i skutecznie rozwijać umiejętności i muzykalność.

 

Warto mieć dobrego nauczyciela – to się opłaca

Wielcy nauczyciele gitary zarządzają i planują nowe materiały i skutecznie wyjaśniają ich znaczenie i znaczenie. Nauczyciel powinien zachęcać cię, gdy dobrze ci idzie i poprawi cię tam, gdzie możesz popełnić błąd. Dobrzy nauczyciele pokażą Ci, jak lepiej uporządkować swoje materiały treningowe i pokazać, jak efektywnie zarządzać czasem treningu (jest to kluczowe dla twoich postępów!). Pomagają one w budowaniu poziomu ufności (nawet jeśli nie jesteś świadomy, że tak się dzieje).

Świetny nauczyciel gry na gitarze pomoże ci zachować bezpieczeństwo dzięki umiejętnościom technicznym, dzięki czemu będziesz mógł wygodnie wykonywać trudne techniki na gitarze. Nauczyciele gitary podkreślają kreatywność (pisanie piosenek i improwizacja) i występy. Wielcy nauczyciele chcą się upewnić, że w pełni rozumiecie, czego się uczycie i, co najważniejsze, uczą was, jak to zastosować, udzielając szczegółowych wyjaśnień i zachęcając do zadawania pytań, gdy coś jest niejasne. Dobry nauczyciel gitary szczerze dba o twój muzyczny wzrost i rozwój. Doświadczony i kompetentny nauczyciel zabierze Cię daleko poza to, czego możesz się nauczyć na własną rękę.

 

Każdy może nazywać się nauczycielem gitary – bądź ostrożny

Niestety, nauczyciele gitary nie są licencjonowani i nie ma organizacji, która je nadzoruje lub reguluje. Każdy może twierdzić, że jest dobrym nauczycielem i jest wiele osób, które zgłaszają to światu. Liczba kompetentnych nauczycieli jest jednak ograniczona. To prowadzi nas do tego kluczowego pytania; W jaki sposób uczeń może znaleźć, wybrać, a następnie dokładnie ocenić nauczyciela gitary?

 

Oto kilka pytań, które należy zadać każdemu nauczycielowi gry na gitarze, z którym zamierzasz się uczyć. Zawarłem również własne komentarze do każdego pytania:

 Czy możesz mi opowiedzieć o swoim doświadczeniu w nauczaniu, na przykład: Jak długo uczysz gry na gitarze i w przybliżeniu ilu uczniów uczyłeś w tym czasie? Preferowane będą przynajmniej 3-5 lat doświadczenia w nauczaniu. Z pewnością nie mniej niż 1 rok doświadczenia.

Dobrze, jeśli nauczyciel naucza umiarkowaną i dużą liczbę uczniów. Nauczyciel naprawdę potrzebuje czasu, aby naprawdę nauczyć się dobrze uczyć, a głównym sposobem, w jaki ktoś uczy się uczyć, jest nauczanie przez jakiś czas. Pierwsi uczniowie młodego nauczyciela są jak eksperymenty. Nauczyciel uczy się uczyć w miejscu pracy metodą prób i błędów. Nauczyciel uczy się, jak z czasem uczyć i popełni pewne błędy na początku swojej kariery. Nie chcesz być jednym z pierwszych 30-50 uczniów. Pozwól temu nauczycielowi zdobyć doświadczenie, popełniając błędy na kimś innym.

Jakich stylów muzyki najlepiej uczysz? Upewnij się, że zadałeś to pytanie, zanim powiesz przyszłemu nauczycielowi, jaki styl muzyki chcesz poznać. Wielu nauczycieli twierdzi, że dobrze uczy wszystkich stylów muzycznych, strzeżcie się tego. Nie bądź pod wrażeniem kogoś, kto mówi ci, że może dobrze uczyć każdego stylu muzycznego. Jeśli naprawdę chcesz być świetnym rockowym gitarzystą, chcesz wziąć lekcje od nauczyciela rocka, a nie bluesa czy wiejskiego grajka, który twierdzi, że dobrze uczy wszystkich stylów.

Znajdź sobie dobrego nauczyciela rocka. Jeśli chcesz nauczyć się wielu stylów muzycznych, które nie są podobne (takich jak country, gitara klasyczna i heavy metal), weź udział w zajęciach z więcej niż jednego nauczyciela dla każdego z tych stylów. Jeśli nie jesteś kompletnym początkującym, lepiej jest, jeśli masz nauczyciela specjalizującego się w swoim stylu muzycznym, a nie nauczyciela typu „dobry do wszystkiego”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *