Jak szybki Internet sprawdzi się w Twoim domu? Poznaj nasze propozycje

Wybór odpowiedniej prędkości Internetu nie jest wcale łatwym zadaniem. Nie zawsze zdecydowanie się na największy pakiet oferowany przez danego operatora jest najlepszym wyjściem. Aby nie przepłacać i postawić na najlepszą ofertę, warto dokładnie zastanowić się, co tak naprawdę będzie dla nas na ten moment najkorzystniejsze. Przekonajmy się, jaka prędkość będzie dobra dla standardowych użytkowników i nie tylko.

Prędkość Internetu światłowodowego dopasowana do potrzeb domowników

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest najmniejsza prędkość łącza, która umożliwia komfortowe korzystanie z sieci? Według raportu „Global Broadband Experience Scorecards” jest to zaledwie 10 Mb/s. Pozwala ona jednak na wykonywanie bardzo podstawowych zadań, takich jak korzystanie z komunikatorów, sprawdzanie poczty czy przeglądanie prostych stron WWW.

Jeśli chcemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nowoczesny Internet, musimy zdecydować się na większą prędkość sięgającą 50 Mb/s lub 100 Mb/s. Należy więc przyjąć, że 100 Mb/s to minimum, jeśli chodzi o Internet dla przeciętnego użytkownika. Warto powiedzieć sobie jeszcze, kim jest standardowy użytkownik sieci. Dla takiej osoby małe opóźnienia podczas grania w gry online są obojętne. Ponadto najczęściej taki użytkownik ogląda seriale w sieci w wysokiej jakości, prowadzi wideorozmowy czy wykonuje nieskomplikowane prace biurowe. Do tej grupy można zaliczyć większość osób, dla których Internet jest narzędziem do nauki i rozrywki.

Internet światłowodowy – jak wybrać odpowiednią prędkość?

Wybór odpowiedniej prędkości Internetu zależy nie tylko od tego, w jaki sposób korzystamy z sieci, choć jest to bardzo istotna kwestia. Warto również zwrócić uwagę na fakt, ile osób mieszka w danym mieszkaniu czy domu. Im więcej domowników i im bardziej skomplikowane czynności przeprowadzają w sieci, tym prędkość Internetu powinna być wyższa.

Dlatego też w mieszkaniu studenckim, które zamieszkuje kilku lokatorów oraz w domu 4-osobowej rodziny lepszym wyjściem będzie 300 Mb/s. To opcja dla paru przeciętnych użytkowników sieci, którzy będą zadowoleni z działania łącza nawet wtedy, kiedy będą korzystać z Internetu w jednym momencie.

INEA światłowód – propozycje dla wszystkich użytkowników

Jeśli szukasz najlepszej oferty do swojego domu, INEA światłowód będzie strzałem w dziesiątkę. Ten dostawca Internetu proponuje znakomite oferty dla przeciętnych użytkowników sieci, dla których 300 Mb/s będzie w pełni wystarczające, ale nie tylko. Jeśli potrzebujesz znacznie szybszego Internetu, ponieważ Twoi współlokatorzy lub domownicy grają w wymagające gry online bądź pracują jako graficy, architekci itd., o wiele lepszym wyjściem będzie łącze o prędkości 600 Mb/s lub nawet 1 Gb/s. Postaw na INEA światłowód i ciesz się niezawodnym łączem w każdych warunkach. Symetryczny Internet światłowodowy to dodatkowo gwarancja takiej samej prędkości pobierania i wysyłania danych.