Podcast World of English – czy nauka angielskiego może być łatwiejsza?

Nowoczesne narzędzia do nauki angielskiego to nie tylko możliwość uczestniczenia w zajęciach online, to również wykorzystanie innych zasobów oferowanych przez wirtualną rzeczywistość. Jakich? Od kilku lat nagrywamy podcast World of English, który przysłużył się już dziesiątkom tysięcy słuchaczy na całym świecie i to całkowicie za darmo. Dlaczego warto słuchać podcastów w języku angielskim?

Podcasty na dobre zagościły w internecie. Aktualnie mamy do wyboru przynajmniej kilkanaście różnych platform, na których znajdziemy interesujące nas zagadnienia od true crime, przez coaching, psychologię, biznes, a nawet naukę języków obcych. I to właśnie robimy – podcast World of English to miejsce dla tych, którzy szukają wiedzy o języku angielskim i kulturze, która go otacza. 

Podcast World of English

Od 2018 roku w podcastach opowiadamy o tym, co nas ciekawi i bawi w języku angielskim, a dodatkowo dajemy naszym słuchaczom możliwość poznania jego tajników. Dziś jesteśmy obecni niemal w każdej platformie, gdzie dzielimy się naszą wiedzą. Podcast do nauki języka angielskiego World of English znajdziesz na Spotify, YouTube, Google Podcasts, Apple Podcasts, Empik Go i wielu innych. 

Dlaczego warto słuchać podcastów ucząc się języka angielskiego?

Dowolność czasu i miejsca

Wyobraź sobie, że możesz się uczyć w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i w warunkach, które najbardziej Ci odpowiadają. Przygotowany przez lektora materiał czeka na odsłuchanie – nie musisz bać się o jego dostępność. Możesz to robić np. w drodze do pracy lub podczas zwykłych codziennych zadań. To spora wygoda, tym bardziej, że współczesne podejście do nauki języka angielskiego zachęca do poznawania języka w różnym otoczeniu. Proces zapamiętywania może być łatwiejszy i trwalszy przy zmiennych warunkach i znormalizowanym rozproszeniu. Zmiana miejsca i czasu pozwala zapamiętać więcej i zapisać wiedzę na różnych poziomach świadomości. Co więcej, materiał możesz powtarzać dowolną ilość razy. 

Wiedza za darmo

Podcast World of English jest za darmo. Nie musisz płacić żadnych abonamentów, tym bardziej, jeśli nie korzystasz z płatnych platform podcastów. Nagrania dostępne są również w serwisach bezpłatnych, a także na naszej stronie internetowej. Tam znajdziesz takie zagadnienia, jak: Angielski w biznesie; Trudności w nauce języka angielskiego; Prezentacje w języku angielskim i wiele innych! Wszystkie materiały opracowane są przez doświadczonych lektorów ze szkoły SPIKKEO.

Ekspozycja na język i rutyna w nauce

Jedną z najważniejszych cech nowoczesnej nauki angielskiego jest podkreślenie znaczenia ekspozycji na język, podczas której warto korzystać z innych możliwości np. słuchania podcastów, audiobooków, radia itp. Ucząc się języka angielskiego należy go doświadczać i wpisać do swojej codziennej rutyny. Jednocześnie słuchać, mówić i pracować z nim w wolnych chwilach. Podcast World of English umożliwi Ci poznawanie przydatnych zagadnień, trening rozumienia i naukę poprawnych konstrukcji językowych. Wszystko to sprawia, że zdobywanie wiedzy stanie się przyjemne i efektywne. 

Jeśli chcesz poznać więcej tajników nowoczesnej nauki języka angielskiego, zajrzyj na naszą stronę.