Porsche ze świetnymi wynikami sprzedażowymi

300 tysięcy sprzedanych pojazdów robi ogromne wrażenie. Dowiedz się jak firma Porsche osiągnęła taki wynik sprzedażowy w branży motoryzacyjnej. Który z samochodów i ich modeli okazał się sprzedażowym hitem? Ile czasu zajęło Porsche osiągnięcie takiej sprzedaży? Nowinki ze świata motoryzacji potrafią dać do myślenia nawet biznesmenom.

Ile dokładnie sprzedano egzemplarzy tej luksusowej marki?

Rok 2021 to historyczny czas dla Porsche. Jeszcze nigdy samochody tej firmy nie sprzedawały się w takiej ilości jak właśnie w tamtym roku. To bardzo istotna wiadomość, ponieważ marka Porsche należy do kategorii luksusowych, nie ma więc szans w ilości sprzedaży z markami popularnymi. Tym bardziej jest to nowinka, która budzi podziw. Rok 2021 przyniósł Porsche sprzedaż równą 301.915 egzemplarzy samochodów. Marka ta sprzedała więc o 11 procent więcej samochodów niż w roku 2020. Trzeba przyznać, że taka wiadomość zapiera dech w piersiach.

Które samochody były najpopularniejsze?

Kupcy wybierali najczęściej SUV-y, szczególnie polubili Macana, którego sprzedaż wyniosła ok. 88. 000 egzemplarzy. Następne w rankingu jest Cayenne ze sprzedażą ok. 83 tysięcy sztuk. Taycan czyli Porsche elektryczne odnotowało wynik 41 tysięcy egzemplarzy. ok. 30 tysięcy nabywców zyskał model Porsche Panamera. Można powiedzieć, że wymienione auta były fundamentem osiągnięcia historycznego momentu w branży motoryzacji luksusowej.
Historia motoryzacji rzadko zapełnia się o nowe stronice. Jednak rok 2021 będzie bez wątpienia historycznym momentem dla Porsche. Wynik sprzedaży 300 tysięcy egzemplarzy swojej produkcji samochodów luksusowych to prawdziwy wyczyn. Tym bardziej dla miłośników motoryzacji.
Źródło: m.moto, msn.

One thought on “Porsche ze świetnymi wynikami sprzedażowymi

Dodaj komentarz