Jakie blogi są najpopularniejsze i dlaczego warto je czytać?

Jak wynika z danych opublikowanych przez serwis Wix.pl obecnie w Internecie działa już ponad 600 mln blogów. Stanowią one ponad 1/3 wszystkich stron internetowych – ich popularność nie powinna dziwić. Są znacznie prostsze do uruchomienia i prowadzenia niż rozbudowane serwisy, a przy tym dają najpoczytniejszym autorom możliwość zarabiania konkretnych pieniędzy. Sprawdź, jakie blogi są obecnie najpopularniejsze i dlaczego warto je czytać.

Blogi kulinarne

Blogosfera jest wręcz nieograniczonym źródłem inspiracji kulinarnych. Blogi o gotowaniu bardzo często są polecane i udostępniane, gdyż zawierają wiele przydatnych informacji. Przede wszystkim nietrudno jest znaleźć szczegółowe przepisy z konkretnymi opisami poszczególnych kroków. Obecnie blogów kulinarnych jest tak wiele, że aby zdobyć popularność, trzeba naprawdę czymś się wyróżnić: mogą być to piękne, dopracowane zdjęcia potraw lub dość niszowa specjalizacja (np. dieta wegańska).

Blogi podróżnicze

Druga bardzo popularna kategoria to blogi podróżnicze. Większość osób, zanim wyjedzie na wakacje, poszukuje w Internecie wiedzy o konkretnych destynacjach. Dostępne w druku przewodniki nie zawsze są najbardziej aktualne i szczegółowe. Autorzy blogów podróżniczych odpowiadają na to zapotrzebowanie, dzieląc się na bieżąco informacjami istotnymi w czasie podróży, poleca mało znane lokalne perełki i odradza przereklamowane atrakcje.

Blogi na temat zdrowia, diet i fitnessu

Na blogach znajdziesz bardzo wiele informacji na temat zdrowia, diet i fitnessu. Wielu zapaleńców dzieli się w ten sposób swoimi doświadczeniami, mobilizując innych do zmiany nawyków i regularnych treningów. Warto jednak uważać „diagnozując” się przez Internet. Jeżeli szukasz informacji o zdrowiu, to wybieraj blogi prowadzonych w oparciu o badania naukowe, przez lekarzy specjalistów.

Blogi literackie

Marzysz o wydaniu własnej książki? Zacznij od pisania bloga! Może być to dobry sposób by zdobyć pierwszych czytelników spoza kręgu swoich znajomych. Jeżeli nigdy jeszcze nic nie publikowałeś i od razu wyślesz do wydawnictwa 300-stronicową powieść, jest duże ryzyko, że Twoja propozycja nie spotka się z entuzjazmem. Zakładając bloga możesz się najpierw przekonać, czy to, co piszesz, budzi zainteresowanie, a dzięki komentarzom dowiesz się, co ewentualnie można poprawić.

Blogi dla dorosłych

Bardzo popularne są również blogi dla dorosłych. Blogi 18+ to nie tylko serwisy z różnego rodzaju opowiadaniami erotycznymi i pikantnymi historyjkami, ale i bardzo wartościowe źródła wiedzy o sferze intymnej. Można na przykład znaleźć specjalistyczny blog o wibratorach, z którego można dowiedzieć się, że istnieją naprawdę zaawansowane pod względem technologicznym modele, takie jak wibrator deep fantasy – nowoczesny model z ruchomą główką, który powinien odpowiadać na potrzeby nawet najbardziej wybrednych użytkowniczek. Więcej informacji na stronie: deepfantasy.pl. Można znaleźć także portale prowadzone przez ginekologów. To dobra opcja dla osób, które o pewne sprawy wstydzą się pytać.