League of Legends i inne gry online. Jaki Internet wybrać do wymagających gier?

League of Legends, Fortnite czy Call of Duty to tytuły, które znane są każdemu miłośnikowi najlepszych gier online. Gwarantują one pełne emocji godziny spędzone na rozgrywce. Aby jednak cieszyć się niezakłóconym przebiegiem gry, niezbędny jest najlepszy Internet światłowodowy. Jaką prędkość wybrać oraz na co zwrócić uwagę? Przekonaj się!

Satysfakcjonująca rozgrywka sieciowa – co jest niezbędne?

Aby cieszyć się rozgrywką online w najwyższej jakości, a do tego wygrywać każdą batalię, niezbędny jest wydajny komputer, a także wysokiej klasy monitor. Jednak najlepszy sprzęt to nie wszystko. Trzeba również zadbać o Internet. Światłowód, łącze mobilne czy radiowe – na jaką opcję postawić? Która z nich zapewni nam niezakłóconą frajdę z gry? Bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem jest Internet światłowodowy. Dlaczego akurat ten rodzaj łącza jest idealny dla graczy?

Najlepszy Internet światłowód dla wymagających gier

Z jakiego powodu gracze powinni postawić na najlepszy Internet światłowodowy? Taki rodzaj łącza zapewnia niezakłócone działanie, niezależnie od tego, jak bardzo wymagająca jest rozgrywka. Stawiając na Internet światłowodowy, można liczyć na płynną grę, a także odpowiedni czas reakcji. W efekcie nie umknie nam żaden szczegół rozgrywki, a do tego będziemy mogli szybko reagować na działania przeciwników. Dobry Internet ma znacznie również przez wzgląd na samą estetykę gry. Mowa tutaj o szczegółowym wyświetlaniu postaci, czy elementów otoczenia, które są w nowoczesnych grach bardzo realistyczne.

Jaką prędkość łącza wybrać?

Zasada jest prosta – im szybsze i stabilniejsze łącze, tym lepsza płynność rozgrywki. Podstawowa prędkość, która umożliwi swobodne granie w gry, to 300 Mb/s. Natomiast 600 Mb/s lub 1 Gb/s to opcje przeznaczone dla naprawdę złożonych gier, które zawierają sporo detali graficznych, a także opierają się na dynamicznej rozgrywce.

Nie można również zapomnieć o prędkości wysyłania danych. W tym przypadku minimalna wartość, jaką należy brać pod uwagę, to 50 Mb/s. Najlepiej jednak postawić na Internet światłowodowy symetryczny, który zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych oraz niski ping. To znakomita opcja nie tylko dla gamerów, lecz także streamerów czy pracowników zdalnych, gdzie szybka odpowiedź serwera jest kluczowa.

Internet dla gracza bez lagów w INEA

Prędkość pobierania i wysyłania danych to najważniejsze parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę, dobierając łącze do wymagających tytułów online. Duże znaczenie ma także ping. To właśnie on odpowiada za pojawianie się tzw. lagów, czyli opóźnień. Lagi zakłócają rozgrywkę, rujnują jej płynność i stabilność. Aby móc szybko reagować w czasie najważniejszych zadań i zawsze mieć równe szanse w grze, połączenie powinno mieć ping na poziomie nie większym niż 50 ms.

Gdzie szukać najlepszego Internetu światłowodowego dla graczy, który zapewni rozgrywkę bez problemów? Sprawdź ofertę INEA, gdzie znajdziesz stabilny Internet symetryczny o prędkości 1 Gb/s. Dostawca gwarantuje taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych oraz ping na poziomie mniejszym niż 50 ms, dzięki czemu możesz cieszyć się swoją ulubioną grą bez zakłóceń. Co więcej, wybierając światłowód INEA z Pakietem Bezpieczeństwa INEA SAFE, który zapewnia najlepszą ochronę przed wirusami i atakami hakerskimi, możesz czuć się bezpiecznie nawet podczas kilkugodzinnej rozgrywki online. Oprócz stabilnego Internetu, w INEA możesz wybrać elastyczną ofertę telewizji światłowodowej HIWAY w jakości 4K oraz telefonię mobilną z ogólnopolskim zasięgiem. Przekonaj się, że warto postawić na tego dostawcę!