Naproksen lek bez recepty, który warto mieć na wypadek infekcji koronwirusem

Naproksen – sól sodowa naproksenu została dokładnie przebadana między innymi przez francuskich naukowców. Celem tychże badań było sprawdzenie, czy lek może być skuteczny u pacjenta, u którego pojawił się koronawirus. Lek okazał się skuteczny i jest zalecany przez sporą część lekarzy i farmaceutów.

Poniżej opisaliśmy:

  • mechanizm działania naproxenu bez recepty,
  • wskazania oraz przeciwwskazania,
  • objawy koronawirusa u dorosłych oraz dzieci, a także
  • rezultaty przeprowadzonych we Francji badań.

Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym opisem Naproksenu bez recepty.

Naproksen – sól sodowa naproksenu — mechanizm działania. Naproksen jako lek na covid działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, a także przeciwbólowo. Jest on wskazany przy leczeniu koronawirusa z tego względu, że łagodzi objawy zachorowania. Naproxen jako lekarstwo na koronawirusa zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej. Zmniejsza się nie tylko obrzęk, ale również podwyższona temperatura ciała oraz sztywność i ból. Co ważne Naproksen jest całkowicie wchłaniany przez układ pokarmowy. Mechanizm działania soli sodowej naproksenu, czyli pochodnej kwasu priopionowego, która ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciw gorączkowe jest następujący.

Działanie polega na hamowaniu u pacjenta cytooksygenaz odpowiedzialnych za syntezę prosteglandyn. Zahamowana zostaje agregarcja płytek krwi. Leczenie objawowe koronawirusa jest zatem głównym sposobem leczenia i z tego powodu wspomniany lek bez recepty może być wartościowym uzupełnieniem.

Lekarstwo na koronawirusa w postaci Naproksenu ma wskazania, takie jak: objawowe, reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńce, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywnienie zapalenia stawów, kręgosłupa, ostre stany zapalne narządów ruchu, bóle różnego pochodzenia, choroba zwyrodnieniowa stawów, ostre stany zapalne narządów ruchu, bóle mięśni.

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do stosowania leku na covid bez recepty: Naproksenu są to głównie:

  • nadwrażliwość na Naproksen, a także kwas acetylosalicylowy oraz inne NLPZ, która prowadzi do pojawienia się astmy, bądź też alergicznego nieżytu / polipów z nosa,
  • choroba wrzodowa żołądka oraz/lub dwunastnicy,
  • ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek,
  • skaza krwotoczna,
  • trzeci trymestr ciąży.

Istnieją także stany, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności przy stosowaniu leków na koronawirusa. Należy ją zachować przede wszystkim u osób w podeszłym wieku, a także u takich, które zmagają się z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby.

Dodatkowo Naproksen jako lek na koronawirusa powinien być stosowany ze szczególną ostrożnością (bądź też wykluczony z leczenia) u osób, które zmagają się z czynnikami ryzyka powikłań kardiologicznych.

Warto omówić również, substancje, z którymi Naproksen wchodzi w interakcję. Są to: inne NLPZ, lit, metrotekstat, cyklosporyna, leki moczopędne, propranolol oraz alfa-adrenolityk, a także cholestyramina i leki, które zobojętniają sok żołądkowy.

W przypadku wymienionych wyżej substancji (leków) Naproksen może wypierać ich działanie.

Jak rozpoznać objawy koronawirusa u dzieci? Czy Naproksen można stosować u dzieci poniżej 2 roku życia?
Należy pamiętać, że u dzieci do drugiego roku życia nie badano skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania Naproksenu. Głównymi objawami COVID-19 u dzieci są: kaszel, katar, gorączka, ból gardła oraz ogólne osłabienie organizmu. Wbrew powszechnie panującym opiniom dzieci również chorują na koronawirusa. Przechodzą jednak tę chorobę zwykle łagodniej oraz rzadziej.

Jeżeli u Twojego dziecka pojawią się niektóre z wymienionych wyżej objawów, powinieneś niezwłocznie przebadać je w celu uzyskania informacji, czy choruje na COVID-19.

Jeżeli chodzi o standardowe leczenie objawów koronawirusa, doskonałym rozwiązaniem może okazać się zatem Naproksen bez recepty. Standardowe objawy oznaczają na przykład: bóle mięśni, bóle, stawów, a także podwyższoną temperaturę.

Z całą pewnością należy skonsultować z lekarzem podawanie Naproksenu, szczególnie u dzieci.

W niektórych przypadkach bardzo charakterystycznym objawem koronawirusa u dziecka może być biegunka. Występuje ona wtedy jako jedna z pierwszych oznak choroby. Przy zarażeniu koronawirusem wspomniana biegunka jest przede wszystkim wodnista, a czasami przejawia nawet krwistą konsystencję. Dodatkowo częstotliwość opróżnień u dziecka znacząco się zwiększa.

Skuteczność, a także bezpieczeństwo stosowania Naproksenu u dzieci poniżej drugiego roku życia jest nieprzebadana! Naproksen bez recepty to aktualnie zdaniem wielu osób tani lek na wirusa. Niektórzy lekarze twierdzą, że jeśli chodzi o leczenie objawowe koronawirusa Naproksen jest lepszym rozwiązaniem niż paracetamol.

Eksperci opierają się przy tym na źródłach naukowych. Co ciekawe, cena Naproksenu jest śmiesznie niska i lek znajduje się w wielu domowych apteczkach. Mimo wszystko lekarze odradzają leczenie się Naproksenem na własną rękę.

Lekarze apelują o ostrożność i rozsądek. W kwestii Naproksenu jako leku na COVID-19 do interesujących wniosków doszli francuscy naukowcy.

Badanie naukowe francuskich chemików prowadzone w komórkach nabłonka oddechowego. Naproksen to nie tylko tabletki na pocenie bez recepty. Na łamach czasopisma naukowego „Molecules” francuscy badacze donieśli, że stosowanie Naproksenu, zgodnie z ich obliczeniami, może obniżyć ilość wirusa COVID-19 w płucach aż o 82%. Aby wyciągnąć te wnioski, badacze wykorzystali model ludzkiego nabłonka dróg oddechowych nosa oraz oskrzeli (HAE).

Francuscy badacze zaobserwowali zmniejszenie wewnątrzkomórkowych zmian wywołanych koronawirusem na skutek zastosowania Naproksenu.

Zmniejszenie wewnątrzkomórkowych zmian miało miejsce głównie na ludzkich oskrzelach. To odkrycie było zaskakujące. Naukowcy z Iranu również potwierdzili skuteczność leczenia koronawirusa za pomocą Naproksenu.

Na czym polegają trudności z oddychaniem przy zarażeniu koronawirusem? Naproksen jako lek, który pomaga na zmiany zachodzące w oskrzelach duszności, które pojawiają się w trakcie oddychania, polegają między innymi na problemach z łapaniem tchu, a także ze wzięciem głębszego oddechu.

Mogą być one szczególnie dokuczliwe w czasie aktywności fizycznej. Wspomniane duszności podzielić można na przewlekłe, podostre oraz ostre.

Najczęstsze objawy opisywanej duszności, która występuje przy zakażeniu COVID-19 to: ruchome skrzydełka nosa, płytki oraz przyspieszony oddech, brak możliwości nieangażowania dodatkowych mięśni do wykonania oddechu,
szmer krtaniowy.

Czasami dochodzi do sytuacji, w której objawy koronawirusa związane z oddychaniem współtowarzyszą objawom innych chorób. W takich sytuacjach pojawiać się mogą również inne symptomy choroby COVID. Lek również może być wtedy przydatny. Objawy istnienia współwystępujących chorób to: plucie krwią, wydzielina ropna, ból w klatce piersiowej, świst w trakcie oddychania, kaszel oraz gorączka.

Podsumowanie na temat leku Naproksen jako lekarstwa na koronawirusa

Naproksen może być stosowany jako lek na wirusa. Jeszcze do niedawna powszechnie sądziło się, że opisywany medykament to jedynie tabletki na żołądek bez recepty. Obecnie w świetle badań, które zostały przeprowadzone między innymi we Francji, lekarze coraz śmielej zalecają stosowanie Naproksenu jako lekarstwa na COVID-19. Naproksen bez recepty może zatem być bardzo pożytecznym elementem domowej apteczki, ale warto skonsultować jego stosowanie z lekarzem.